Koncertprogrammas

12 Profili

Meklēt: Cits

"La vie en rose" franču programma

Ineta Rudzīte franču solopgrogrammā – ar nosaukumu „La Vie En Rose”. Kad tu skaties uz mani, kad tu turi mani savos apskāvienos, kad tu runā ar mani par mīlestību, es redzu dzīvi rožainā gaismā. Tik skaistus vārdus izdzied Edīte Piafa šajā dziesmā.  Repertuārā iekļautas populāras dziesmas no franču zelta repertuāra (Edith Piaf, Dzo Dasen, Dalidas, Laras Fabianas, Mirejas Matje u.c.). “Franču šansoni ir viens no iemesliem, kāpēc vēlējos apgūt franču valodu. Jo katra dziesma izstāsta kādu stāstu, kas skar ikvienu no mums. Stāstu par nelaimīgu vai galvu reibinošu mīlestību, skaistu satikšanos vai skumju šķiršanos. Šos stāstus arī izdziedu savos koncertos” – tā saka pati Ineta Rudzīte. „La Vie En Rose” - ir ne tikai koncerts. Vakara gaitā būs iespējams vairāk uzzināt par franču šansonu vēsturi, kā arī vairāk iedziļināties dziesmu tekstu nozīmē. Tāpat īpaši piedomāts par tērpiem un scenāriju, lai klausītāji, sēžot burvīgā restorāna gaisotnē pie galdiņiem, spētu izjust Francijas šarmu.

Manā varā

Bet vārdi smaržo, aug un zied, Un te tu esi manā varā (Vizma Belševica) Jānis Lūsēns un Ineta Rudzīte dziesmu ciklā ‘’Manā varā’’ "Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām , kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību  visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem, tikai tāpēc vien, ka šodien  modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu, kā gaišas skumjas, vai to nepieciešamās vientulības devu, kas  palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt, kā maza meitene ir jau pagātnē. ‘’ Tā saka dziedātāja Inteta Rudzīte, kura kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu aizsāk muzikāli pilnasinīgu , dzejas, dzīves un mīlestības dzīlēs uzietu dziesmu ciklu ‘’Manā varā.’’ Mūsdienu latviešu sieviešu dzejas zelta izlase kļuvusi par iedvesmu jaunajām Jāņa Lūsēna dziesmām. No Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres, līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai. Komponists pats teicis- ‘’Es vienmēr esmu iemīlējies. Vai arī ceļā uz iemīlēšanos.’’ Tieši šīs sajūtas palīdzējušas viņam saprast sievietes varu, sievietes, kura var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būrēja. Gluži, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas granddāmas. Inetas Rudzītes samtainajai un poētiskajai balsij īpašu pieskārienu devusi Islande, kas uzticējusi Inetai savas valsts goda konsules amatu Latvijā. Islandes dzejniece Vilborga Dagbjartsdotīre uzrakstījusi skaistu līdzību par mīlestības varu pār nāvi savā dzejolī ‘’Dzeltenās narcises’’ Nākošā rītā nāca sievas raudāt pie kapa. Un redzi: Viņas atrada dzeltenus ziedus, nakti saplaukušus. Tātad tomēr pavasaris. Tieši to apliecina Inetas Rudzītes un Jāņa Lūsēna jaunais dziesmu cikls ‘’Manā varā’’- sieviete ir dzīvība , un mīlestība ir stiprāka par nāvi.   Dziesmas tiek tulkotas un tiks iedziedātas Ziemeļvastu valodās. (Divas zviedru, četras islandiešu un pa vienai igauņu, lietuviešu, norvēģu, dāņu, somu valodās) Ir paredzēts, ka koncertos piedalīsies arī Nora Ikstena (atlasīja dzeju šim projektam) ar saviem eseju lasījumiem. Tērpi koncertam tiek darināti kopā ar izcilo lina mākslinieci Laimu Kauguri. (Koncerttērpi ir jau praktiski gatavi). Mūziķu sastāvs akordeons Kaspars Gulbis, čells Māris Ziemelis, vijole Aleksejs Bahirs, sitamie instrumenti Harijs Gūtmanis, ģitāra/bass Jānis Lūsēns Juniors, klavieres Jānis Lūsēns.

Dvēseles Dziesma

“Dvēseles dziesma” - saviļņojošākās Dvēseles dziesmas par mīlestību, dueta izpildījumā kopā ar komponistu un pianistu Jāni Ķirsi. Šī programma jau izskanējusi Durbes un Vecumnieku baznīcās, turpina ceļu pie klausītāju sirdīm un dvēselēm.

M/A "Vintāža" koncerts

Krāšņa koncertprogramma ar pagājušā gadsimta otrās puses latviešu estrādes spožākā simbola muzikālajām restaurācijām. koncerta sastāvs - ritma grupa, pūtēji, stīgas, backvocal, solisti - Ginta Krievkalna, Rūta Dūduma